Klikom na "Prihvati sve kolačiće" pristajete na pohranjivanje kolačića na vašem uređaju kako biste poboljšali navigaciju na web stranici, analizirali korištenje stranice i pomogli u našim marketinškim ciljevima. Pogledajte našu Politiku kolačića za više informacija. Također možete Za više informacija o politici osobnih podataka.

Česta pitanja

U našoj Poliklinici moguće je zakazati obradu za ADD/ ADHD za djecu školske i adolescentne dobi  te odrasle osobe. Najniža kronološka dob za koju provodimo dijagnostiku je navršenih šest godina starosti.

Svaka timska obrada kod osoba sa sumnjom na poremećaj ADD/ADHD započinje T.O.V.A. testom varijabilnosti pažnje te psihijatrijskim pregledom. Nakon navedenih pregleda, na osnovu procjene liječnika moguće je zakazati i ostale oblike pretraga s ciljem dobivanja uvida u šire funkcioniranje osobe. U tu svrhu, moguće je uključiti se u psihologijsko testiranje kojim se dobiva uvid u aktualno kognitivno i emocionalno funkcioniranje osobe, obradu neurologa i/ili EEG kojima se dobiva uvid u moždanu aktivnost i moguću organsku podlogu postojećih smetnji te po potrebi pregled logopeda kojim se stječe uvid u govorno – jezični razvoj i poteškoće ili pedagoga za procjenu ponašajnih karakteristika djeteta, ovisno o postojećim smetnjama.

U našoj ustanovi nudimo usluge dijagnostike i tretmana različitih smetnji iz područja mentalnog zdravlja koje mogu uključivati individualne tretmane psihološkog savjetovanja ili psihoterapije te grupne tretmane. Pored navedenog, za osobe uključene u psihijatrijsko ili neurološko praćenje, na osnovi procjene liječnika i nakon provedenog pregleda moguće je i propisivanje farmakoterapije.

Naša Poliklinika pripada sektoru privatnog zdravstva uslijed čega se usluge naplaćuju po važećem cjeniku Poliklinike te stoga za njihovo korištenje nije potrebna uputnica nadležnog liječnika.

U Poliklinici radimo s djecom školske dobi i adolescentima te stoga u tretman i dijagnostiku ne uzimamo djecu predškolske dobi (mlađe od 6 godina).

T.O.V.A. test je digitalizirani kompjuterski postupak te ga stoga nije preporučljivo provoditi kod osoba s dijagnosticiranom epilepsijom i epileptičnim napadima kao i kod osoba čije je svakodnevno funkcioniranje reducirano do te mjere da ne mogu samostalno izvršavati zadatak (primjerice LMR, intelektualne poteškoće).